09.03.2017

9 бередня - День народження Тараса Шевченка

"Кобзарю! Знов до тебе я приходжу,
Бо ти для мене совість і закон..."Ліна Костенко
   В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я великого українського Кобзаря – Т.Г.Шевченка. І знову - березень... І знову линуть до нас думи геніального українського поета.... Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Шевченка, до постаті, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим не зрівняною, невичерпною для людського подиву й осягнення. Нині Шевченко актуальний, бо, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Шевченко - завжди сучасний. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до геніальних Кобзаревих рядків. Допоможе осягнути кожному велич Тараса Шевченка книжково –ілюстрована виставка «Вічно буде поміж нас - України син Тарас» організована в читальній залі шкільної бібліотеки. Література, що на ній представлена, знайомить відвідувачів з літературною спадщиною поета, з творами про його життя та творчість, на ній представлені реферати та творчі роботи читачів.

07.03.2017

Зі святом Вас, любі жінки!

6 березня в читальному залі шкільної бібліотеки відбулося свято-конкурс "Ми з матусею разом", присвячене приходу весни та першому весняному святу жінок. Слова вдячності, любові, ніжності учні 4-го класу присвятили своїм мамам та бабусям, вчителям та шкільному бібліотекарю. Під час свята звучали поетичні рядки, лунали веселі пісні, переглядали відеоролики, разом з мамами змагались в різних конкурсах.

До уваги бібліотекарів


Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу
З метою проведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства та дотримання вимог з питань державної реєстрації  скасовано наказ «Про затвердження Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу Міністерства освіти України» від 14.05.1999 р. № 139  (Наказ Міністерства освіти і науки України  від16.12.2016 р. №1543 "Про визнання такими, що втратили чинність, наказів Міністерства освітиУкраїни від 14.05.1999 № 139 та від 04.08.1999 №277")

методичні консультації

05.03.2017

В байках і ліриці живе його душа

Картинки по запросу портрет глібова

         
Весна – весняночка.  Це вона, привітна і щедра, подарувала Україні Великого Байкаря. Саме 5 березня 1827 року у селі Веселий Поділ на Полтавщині в родині управителя поміщицьким маєтком народився Леонід Глібов. Україна – це край, де широка, і довга стрічка Дніпра охоплює жовті лани пшениці, де бездонна блакить неба купає золотосяйне сонце. Україна – це тихі води та ясні зорі, і весною там дуже гарно, як усі садочки зацвітуть і усі соловейки защебечуть. Змалечку Леонід Глібов дуже-дуже любив всякі рослини, охоче доглядав за квітами, за його прозвали ,"квітчастим королем". До нього навіть "прилипло" жартівливе привітання: "Здоров був, Льолику, квітчастий королику!". вперше відірвавшись від дому, він так занудьгував за рідним домом, розлогими левадами, тихим садочком, що йому аж снилася рідна оселя. Ці настрої вилились у вірші "Сон". Це був перший вірш Л.Глібова. Поїхавши на Черніговщину, пішов Глібов помилуватись мальовничими краєвидами. З альтанки, що на високій, зеленій горі, відкривається широка долина, а внизу тиха річка Снов.
 Підперши щоку долонею, Леонід Іванович замріяно дивився на зелені луки. Роки спливають, неспинно біжать, біжать. І небо таке голубе – ні кінця, ні краю. А он верби похилені стоять у тихім смутку. Ще зелень буяє. Але придивись – де-не-де побляклі листочки. Як швидко спливають літа... і молодість скороминуща. І з самого серця вилилися слова ...
Ой річечко голубонько,
Пробігли дні щасливії
Як хвилечки твої
І радощі мої.
До тебе, люба річенько,
Ще вернеться весна;
А молодість не вернеться,
Не вернеться вона.
   Так народився вірш "Журба", який одразу припав до душі читачам, а згодом завдяки композитору М. Лисенку, став піснею. Жанровий діапазон творів Л.Глібова досить широкий : окрім байок, ліричних віршів і віршів для дітей, він писав  п’єси, казки, нариси, оповідання, статті, він написав понад 50 віршованих загадок, жартівливих пісеньок та акровіршів. У багатьох ліричних поезіях Глібов говорить про духовну красу, схвильовано і зворушливо розповідає про кохання. Він урівноважено осмислює буття людини у зіставленні з природою і тому його вірші стверджують життя: Як хороше, як весело, на білім світі жить! 

   Напередодні 190-річчя від дня народження Леоніда Глібова в бібліотеці для відвідувачів підготовлена книжкова виставка   "В байках і ліриці живе його душа", читачі аослухали пісню на вірш Глібова "Журба". Від покоління до покоління, немов скарби, переходять його чудові твори. Любі друзі, насолоджуйтесь творами відомого поета Леоніда Глібова!
            

01.03.2017

Обласна педагогічна практика шкільних бібліотекарів

1 березня 2017 року наша шкільна бібліотека радо зустрічала слухачів бібліотечно-педагогічної практики обласних курсів шкільних бібліотекарів. Дяченко Н.І., методист науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культу здоров’я комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В.О.Сухомлинського» ознайомила учасників заходу із програмою педагогічної практики.   Індик О.В., методист ІРМЦ відділу освіти, молоді та спорту Кіровоградської РДА, акцентувала увагу шкільних бібліотекарів на роботі районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів. Директор школи Голота Л.О. презентував основні напрямки діяльності навчального закладу.
Шкільний бібліотекар Капкан Т.О. поділилася досвідом з використання інформаційно-комунікаційних технологій у роботі шкільного бібліотекаря, звернула увагу на методи роботи шкільної бібліотеки, які спрямовані на формування творчого читача. Попова В.В., бібліотекар Соколівського НВО, ознайомила присутніх із результатами роботи над краєзнавчим проектом    «З Україною в серці».
Слухачі курсів стали учасниками літературної подорожі «У віночок Лесі Українки», свідками співпраці учителя-філолога та шкільного бібліотекаря, познайомившись з проектом «Що читають наші учителі», разом із учнями 7 класу взяли участь у бібліотечно-інтелектуальній грі «Юний ерудит», схвильовано спостерігали за театральною постановкою уривку із поеми Т.Г.Шевченка «Катерина», що підготували учасники театральної студії «Маска». Слухачі курсів були приємно вражені екскурсією до  музейного комплексу «Джерела духовності». На згадку про школу гості взяли із собою ляльки-мотанки, що створили власноруч під час майстер-класу «Робота з нитками», який провела Губенко Г.Ю.