05.03.2017

В байках і ліриці живе його душа

Картинки по запросу портрет глібова

         
Весна – весняночка.  Це вона, привітна і щедра, подарувала Україні Великого Байкаря. Саме 5 березня 1827 року у селі Веселий Поділ на Полтавщині в родині управителя поміщицьким маєтком народився Леонід Глібов. Україна – це край, де широка, і довга стрічка Дніпра охоплює жовті лани пшениці, де бездонна блакить неба купає золотосяйне сонце. Україна – це тихі води та ясні зорі, і весною там дуже гарно, як усі садочки зацвітуть і усі соловейки защебечуть. Змалечку Леонід Глібов дуже-дуже любив всякі рослини, охоче доглядав за квітами, за його прозвали ,"квітчастим королем". До нього навіть "прилипло" жартівливе привітання: "Здоров був, Льолику, квітчастий королику!". вперше відірвавшись від дому, він так занудьгував за рідним домом, розлогими левадами, тихим садочком, що йому аж снилася рідна оселя. Ці настрої вилились у вірші "Сон". Це був перший вірш Л.Глібова. Поїхавши на Черніговщину, пішов Глібов помилуватись мальовничими краєвидами. З альтанки, що на високій, зеленій горі, відкривається широка долина, а внизу тиха річка Снов.
 Підперши щоку долонею, Леонід Іванович замріяно дивився на зелені луки. Роки спливають, неспинно біжать, біжать. І небо таке голубе – ні кінця, ні краю. А он верби похилені стоять у тихім смутку. Ще зелень буяє. Але придивись – де-не-де побляклі листочки. Як швидко спливають літа... і молодість скороминуща. І з самого серця вилилися слова ...
Ой річечко голубонько,
Пробігли дні щасливії
Як хвилечки твої
І радощі мої.
До тебе, люба річенько,
Ще вернеться весна;
А молодість не вернеться,
Не вернеться вона.
   Так народився вірш "Журба", який одразу припав до душі читачам, а згодом завдяки композитору М. Лисенку, став піснею. Жанровий діапазон творів Л.Глібова досить широкий : окрім байок, ліричних віршів і віршів для дітей, він писав  п’єси, казки, нариси, оповідання, статті, він написав понад 50 віршованих загадок, жартівливих пісеньок та акровіршів. У багатьох ліричних поезіях Глібов говорить про духовну красу, схвильовано і зворушливо розповідає про кохання. Він урівноважено осмислює буття людини у зіставленні з природою і тому його вірші стверджують життя: Як хороше, як весело, на білім світі жить! 

   Напередодні 190-річчя від дня народження Леоніда Глібова в бібліотеці для відвідувачів підготовлена книжкова виставка   "В байках і ліриці живе його душа", читачі аослухали пісню на вірш Глібова "Журба". Від покоління до покоління, немов скарби, переходять його чудові твори. Любі друзі, насолоджуйтесь творами відомого поета Леоніда Глібова!
            

Комментариев нет:

Отправить комментарий