21.11.2021

З ДНЕМ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ!

21 листопада щороку ми вшановуємо наймогутнішого небесного захисника добра на землі – Архистратига Михаїла з його Собором янголів-воїнів.

    Символічно, що саме у цей день український народ об'єднався, аби захистити свою землю, історію, правду. Помаранчева революція і Революція Гідності засвідчили нам і всьому світові, що українці готові відважно і пліч-о-пліч боротися за свою свободу, цінності й майбутнє: не словом, а ділом; разом і до кінця – аж до самопожертви. Тож віри, сил, мудрості та єдності нам, аби бути вільними творити своє майбутнє!

До уваги учнів школи у бібліотеці розгорнуто тематичну виставку, де представлені книги, презентація доленоснbх подій в Україні. Будьмо гідними пам'яті наших Героїв!апитую в себе, я запитую в вас у людей,

Я запитую в книги, роззираюсь на кожній сторінці.

Де той проклятий час, де той проклятий тиждень і день

коли ми, українці, забули, що ми -українці.

І що в нас є душа, повна власних чеснот і щедрот,

І що дума в нас є, яка ще до Байди нам в'ється

І що на вкраїні - таки український народ,

А не просто населення, як про це нам у звітах дається.

українці мої, я бажаю вам щастя й добра!

Можна жити й хохлом - і не згіркне від того хлібами,

Тільки хто ж тоді небо прихилить до наших могил,

Як не зганьблена нами, зневажена нами Вкраїна?

                                   вірш В.Баранова

  


11.11.2021

Паперові викрутаси

Кожного року 11 листопада відбувається святкування Дня оригамі. Цей день не є офіційним та відомим святом, але безперечно заслуговує на увагу. Оригамі – це різновид декоративно-прикладного мистецтва; японське мистецтво складання фігурок із паперу без допомоги ножиць та клею. Різновиди та техніки оригамі: просте оригамі, модульне оригамі, складання за паттерном, мокре складання.

Техніка оригамі походить зі Стародавнього Китаю, де, власне, й було винайдено папір. Проте, в Японії навчилися робити більш якісний та міцний папір, який витримував декілька тисяч згинів.

Спочатку папір використовували для релігійних обрядів, виготовлення повсякденних аксесуарів для знатних людей (зонтики, віяла тощо) та для створення розкішного інтер’єру (ліхтарі, сувої, ширми, розсувні міжкімнатні двері, живопис та інше). Самураї обмінювалися подарунками, прикрашеними символами удачі, які були складені з паперових стрічок. Під час святкування весілля синто на наречених чіпляли паперових метеликів.

Однак, традиції складання існували також у Китаї, Німеччині, Кореї та Іспанії. В Європі існував звичай складати свідоцтва про хрещення певним чином, були такі моделі: Іспанська Пахарита, хатинки, капелюшки та човники.

Всесвітній день оригамі запровадила Японська Асоціація оригамі у 1980 році. Свято пов’язане з важливою історичною датою – днем закінчення Першої світової війни, котра офіційно припинилась об 11 годині 11 листопада 1918 року. Саме 11 листопада – перший день без війни, котра продовжувалась протягом чотирьох років. Цікаво, що чотири одиниці, які склали цю дату, символізують чотири сторони квадрату, з яких складаються фігурки. До речі, цифра 11 в Японії та в нумерології вважається щасливою.

Джерело:http://biblio-child.dp.ua/577-vsesvitnij-den-origami

 В Міжнародний день оригамі в бібліотеці для читачів-третьокласників пройшов майстер-клас з виготовлення закладок з кольорового паперу.






ДОБРИЙ І ЗЛИЙ СІРНИЧОК

 В рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему "Добрий І злий сірничок", що проходив у Великосеверинівському ліцеї під час дистанційного навчання для здобувачів освіти підготовлено презентацію "Вогонь друг. Вогонь ворог" Знайомтесь! Дотримуйтесь правил безпечної поведінки з вогнем і бережіть себе!

08.11.2021

ВЕСЕЛКОВА, БАРВІНКОВА НЕВМИРУЩА НАША МОВА

Це свято було започатковано 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 "Про День української писемності та мови" на підтримку "ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства".
За православним календарем у цей день вшановують пам'ять преподобного Нестора-літописця. Преподобний Нестор Літописець – киянин, у сімнадцять років прийшов у Києво-Печерську лавру послушником. Книжкова справа стала змістом його життя. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам'ятки історіографії та літератури українців – "Повісті минулих літ", яка була завершена близько 1113 року. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань. Це перша в Київській Русі пам'ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій.
Багато цікавинок про історію української мови, про її унікальність, про традиції та обереги, ми зібрали на книжковій виставці «Веселкова, барвінкова невмируща наша мова», яку ви зможете переглянути, завітавши до нашої шкільної бібліотеки.
А зараз пропонуємо вам цікаві матеріали онлайн:
https://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/review/34209/ 12 книг про рідну мову кожному українцю
https://osvitanova.com.ua/.../2982-40-virshiv-pro... вірші про рідну мову

01.11.2021

Яскраві миттєвості Місячника нашої бібліотеки

 Завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності".        Цікаві та змістовні екскурсії, тематичні виставки літератури про рідний край, зустріч з талановитими земляками все це залишило  свій слід та запам'яталось нашим читачам.

екскурсія першокласників до кімнати декоративно-прикладного мистецтва "Берегиня"



уважно та з цікавістю слухали розповідь учителя Губенко Г.Ю., керівника та берегині експонатів майстринь нашого села





екскурсія п'ятикласників до музею Військово-морського флоту, який розташований на території нашої громади

 

зустріч старшоклаників та презентація першої поетичної збірки "Розділю кохання на молекули" нашої випускниці Олени Левченко


тематичні виставки та огляди літератури краєзнавчої тематики.