29.09.2020

Сцена - мій кумир, театр - священий храм для мене

 

29 вересня виповнюється 175 років від дня народження Івана Карпенка-Карого - нашого славного земляка, одного з плеяди корифеїв першого професійного українського національного театру, унікального письменника драматурга, непересічного актора, талановитого режисера.

Іван Карпенко-Карий сідав писати п'єсу, тільки повністю "виносивши" її в голові. Але коли вже сідав (здебільшого вночі), то писав "запоєм;, не помічаючи нічого довкола. Він невтомно працював над своїми ролями, відшліфовуючи кожен епізод до найменших деталей.Його гра була позбавлена штучної декоративності, а відзначалася простотою і життєвою правдою, проникненням у внутрішній світ героїв. Іван дуже був людяним і гарно спілкувався з простими людми.
Він ніколи не бував сюжетів своїх п'єс на поодиноких фактах, що не мали соціальної цінності. П'єси Карпенка-Карого висміюють ті пережитки дрібновласницької психології, які заважають іти вперед.
Івана Карпенка-Карого по праву називають творцем соціальної драми.
1889 році повертається на сцену і до кінця життя не полишає її. Через всю творчість Карпенко- Карий проніс ідею висого громадського служіння народному театру. Останні роки драматург провів на хуторі "Надія". Тут були написані визначні твори: "Сто тисяч","Хазяїн", "Сава Чалий", "Суєта".
На вшанування пам'яті Івана Карпенка-Карого встановлено багато пам'ятників на території нашої країни, на його честь названо театри, університети.

22.09.2020

Партизанська слава України

 Стоїть обеліск, в нім скорбота німа, Що в селах, містах синів вже нема. Лиш вогники – квіти їм люди кладуть, Лиш сльози вмивають синів імена, Що їх за собою забрала війна, Що їхні серця уже довгі літа Земля українська в собі пригорта.

22 вересня вся наша країна відзначає День партизанської слави. У цей день з почуттям безмежної подяки й любові, ми віддаємо данину поваги ветеранам антифашистського опору: колишнім підпільникам і партизанам, захисникам і визволителям рідної землі – усім, кого ми з гордістю називаємо народними месниками. Нехай день партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігає у наших серцях такі поняття як Батьківщина, честь, обов'язок і пам'ять.

19.09.2020

Мольфарка українського слова

20 вересня виповнюється 50 років                                                              від дня народження Дари Корній. 

   Золота письменниця України, королева українського фентезі, мольфарка українського слова, мавка - як тільки не називають сучасну львівську письменниця родом із Волині Дару Корній. За свою письменницьку кар'єру Дарі Корній вдалося досягнути беззаперечного успіху: тричі стати лауреатом Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова", написати майже 20 книжок та прославитись на всю Україну.


З ДНЕМ  НАРОДЖЕННЯ, ПАНІ  МИРОСЛАВО!

17.09.2020

                              «Паперові або електронні»
       18 вересня - Міжнародний день читання електронних книг 

 

      "Якщо стара бібліотека була джерелом, до якого йшли всі, хто бажав знань, то новітня – це водопровід, який розносить життєдайну вологу по будинках" М.Дью                               

   Чи помітили ви, що останнім часом всюди: у метро, автобусах, на навчанні, в парках, та практично скрізь можна побачити людей з компактними електронними пристроями в руках. 

   Чим же викликана така популярність електронних книг? Вагомою перевагою можна вважати компактність електронної книги: набагато зручніше буде нести в сумці електронний аналог, наприклад, "Війни і миру", ніж друковані чотири томи. Пам’ять електронного носія дозволяє носити з собою цілу бібліотеку з величезної кількості книг. Читати електронні книги можна, користуючись ноутбуком, комп’ютером або планшетним пристроєм для читання - "читалці" - й іншими пристроями.

   Як ви вважаєте у майбутньому друкована книга залишиться чи її замінить комп’ютер? Книга чи комп’ютер? Кому ви надасте перевагу… Чи можна бути освіченою людиною, якщо не знаєш комп’ютер? Чи можна бути сучасною людиною, якщо не читаєш книги? З якого джерела ви отримуєте основну інформацію і знання? Відповіді на всі ці запитання можна дізнатись, переглянувши презентацію "Книга чи планшет?". Поки що ці два джерела інформації мирно співіснують, доповнюють один одного. А що буде далі - покаже час.