08.12.2021
СВІТ КНИГ ДЖАННІ РОДАРІ
21.11.2021
З ДНЕМ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ!
21 листопада щороку ми вшановуємо наймогутнішого небесного захисника добра на землі – Архистратига Михаїла з його Собором янголів-воїнів.
Символічно, що саме у цей день український народ об'єднався, аби захистити свою землю, історію, правду. Помаранчева революція і Революція Гідності засвідчили нам і всьому світові, що українці готові відважно і пліч-о-пліч боротися за свою свободу, цінності й майбутнє: не словом, а ділом; разом і до кінця – аж до самопожертви. Тож віри, сил, мудрості та єдності нам, аби бути вільними творити своє майбутнє!
До уваги учнів школи у бібліотеці розгорнуто тематичну виставку, де представлені книги, презентація доленоснbх подій в Україні. Будьмо гідними пам'яті наших Героїв!апитую в себе, я запитую в вас у людей,
Я запитую в книги, роззираюсь на кожній сторінці.
Де той проклятий час, де той проклятий тиждень і день
коли ми, українці, забули, що ми -українці.
І що в нас є душа, повна власних чеснот і щедрот,
І що дума в нас є, яка ще до Байди нам в'ється
І що на вкраїні - таки український народ,
А не просто населення, як про це нам у звітах дається.
українці мої, я бажаю вам щастя й добра!
Можна жити й хохлом - і не згіркне від того хлібами,
Тільки хто ж тоді небо прихилить до наших могил,
Як не зганьблена нами, зневажена нами Вкраїна?
вірш В.Баранова
11.11.2021
Паперові викрутаси
Кожного року 11 листопада відбувається святкування Дня оригамі. Цей день не є офіційним та відомим святом, але безперечно заслуговує на увагу. Оригамі – це різновид декоративно-прикладного мистецтва; японське мистецтво складання фігурок із паперу без допомоги ножиць та клею. Різновиди та техніки оригамі: просте оригамі, модульне оригамі, складання за паттерном, мокре складання.
Техніка оригамі походить зі Стародавнього Китаю, де, власне, й було винайдено папір. Проте, в Японії навчилися робити більш якісний та міцний папір, який витримував декілька тисяч згинів.
Спочатку папір використовували для релігійних обрядів, виготовлення повсякденних аксесуарів для знатних людей (зонтики, віяла тощо) та для створення розкішного інтер’єру (ліхтарі, сувої, ширми, розсувні міжкімнатні двері, живопис та інше). Самураї обмінювалися подарунками, прикрашеними символами удачі, які були складені з паперових стрічок. Під час святкування весілля синто на наречених чіпляли паперових метеликів.
Однак, традиції складання існували також у Китаї, Німеччині, Кореї та Іспанії. В Європі існував звичай складати свідоцтва про хрещення певним чином, були такі моделі: Іспанська Пахарита, хатинки, капелюшки та човники.
Всесвітній день оригамі запровадила Японська Асоціація оригамі у 1980 році. Свято пов’язане з важливою історичною датою – днем закінчення Першої світової війни, котра офіційно припинилась об 11 годині 11 листопада 1918 року. Саме 11 листопада – перший день без війни, котра продовжувалась протягом чотирьох років. Цікаво, що чотири одиниці, які склали цю дату, символізують чотири сторони квадрату, з яких складаються фігурки. До речі, цифра 11 в Японії та в нумерології вважається щасливою.
Джерело:http://biblio-child.dp.ua/577-vsesvitnij-den-origami
В Міжнародний день оригамі в бібліотеці для читачів-третьокласників пройшов майстер-клас з виготовлення закладок з кольорового паперу.
ДОБРИЙ І ЗЛИЙ СІРНИЧОК
В рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему "Добрий І злий сірничок", що проходив у Великосеверинівському ліцеї під час дистанційного навчання для здобувачів освіти підготовлено презентацію "Вогонь друг. Вогонь ворог" Знайомтесь! Дотримуйтесь правил безпечної поведінки з вогнем і бережіть себе!
08.11.2021
ВЕСЕЛКОВА, БАРВІНКОВА НЕВМИРУЩА НАША МОВА
01.11.2021
Яскраві миттєвості Місячника нашої бібліотеки
Завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності". Цікаві та змістовні екскурсії, тематичні виставки літератури про рідний край, зустріч з талановитими земляками все це залишило свій слід та запам'яталось нашим читачам.
13.10.2021
День українського козацтва
Дата 14 жовтня стала символічною в новітні часи – в цей день 1991 року було урочисто оголошено про відновлення українського козацтва. В серпні 1997 року було ухвалено разом зі Святом Покрови відзначати 14 жовтня як День українського козацтва. Період Козаччини - надзвичайно важлива сторінка нашої історії. Українці пишаються культурною спадщиною козаків та їх боротьбою за нашу незалежність. Книги для справжніх патріотів чекають на своїх читачів у бібліотеці.
Вшануймо память тих, хто загинув за свободу і незалежність нашої держави, подякуємо тим, хто зараз продовжує боронити нашу країну.
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
Нехай Покров Пресвятої Борогодиці завжди захищає кожну родину та всю Україну!
04.10.2021
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2021
01.10. - 31.10.2021 у шкільній бібліотеці Великосеверинівського ліцею проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.
Головна мета Всеукраїнського місячника 2021 року – сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.
29.09.2021
БІБЛІОТЕКА - ОКЕАН ЛЮДСЬКОЇ МУДРОСТІ
Напередодні нашого професійного свята вітаю своїх колег-бібліотекарів, читачів та читайликів, усіх, хто любить і нашує Книгу зі святом.
Вже багато років поспіль ми йдемо разом по життю - я і бібліотека, я і мої читачі. Чи жалкую я про вибір своєї професії? Ні! не жалкую, бо люблю своїх читачів, рідну бібліотеку, школу, люблю те, що роблю. І хочеться побажати всім більше читати, відкривати для себе багато цікавого і важливого з книг, частіше зазирати в дивовижний світ БІБЛІОТЕКИ.
28.09.2021
ВЧИТЕЛЬ РАДОСТІ Й ДОБРА
22 роки він був директором Павлиської школи, до його думок прислухалися любили його. Він не лише наш сучасник. Він прогнозував майбутнє освіти, передбачав дефіцит емоційного спілкування, занепад етичної компетентності в суспільстві, тому, очевидно, так щедро в його творах представлене емоційне, естетичне виховання.
Школа, на думку Василя Сухомлинського, – це не комора знань, а світоч розуму, святиня і надія, духовна колиска народу, норовливе дитя суспільства. Це – світ душевних людських доторкань, зосередження добрих почуттів, тонких переживань. Це – вічне вогнище краси, освіти й освіченості. В школі дитина проводить один з найважливіших періодів свого життя, а не лише засвоєння знання, вміння, навички, способи діяльності.
Василь Олександрович є автором 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок, притч та новел для дітей.
Найвідоміша його праця – «Серце віддаю дітям», перекладена на 30 мов світу, її перевидавали 54 рази. Загалом твори В.О. Сухомлинського видано 53-ма мовами світу накладом майже 15 млн. примірників. Його книги присвячені головним чином вихованню і навчанню молоді, педагогізації батьків.
Основні ідеї, які розвинув Василь Сухомлинський у своїх працях:
- любов до дитини;
- розвиток творчих сил кожної окремої особистості в умовах колективної співдружності на основі етико-естетичних цінностей, інтересів, потреб, який спрямований у кінцевому підсумку на творчу працю;
- культ природи, природа як найважливіший засіб виховання почуття прекрасного і гармонії;
- розробка демократичних педагогічних засобів і методів навчання й виховання (повага, заохочення, опора на позитивне, моральне покарання);
- звернення до внутрішнього світу дитини, опора на її сили, внутрішні потенції, підтримка і розвиток того здорового, що є в кожній особистості;
- розвиток ідеї «радості пізнання», тобто емоційне сприйняття процесу навчання;
- демократизація структури управління навчально-виховним процесом у школі (психологічний і педагогічний семінари, школа для батьків тощо).
У книзі «Серце віддаю дітям» він зробив привселюдне зізнання і підтвердження, своїми трудами та щоденними діяннями великого вчителя, він писав: «Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей».
Кожне покоління по-новому сприймає В. Сухомлинського, знаходить цінні дороговкази для навчання і виховання.
01.09.2021
14.05.2021
ВАСИЛЬ СТЕФАНИК: велетень духу і лицар свободи
Цікаві факти з життя Василя Стефаника
• Виходець з багатої селянської родини,
його тато був війтом села.
• В дитинстві Василь виносив тютюн та
інші речі наймитам, щоби ті розповідали йому цікаві історії, легенди, перекази.
• Навчався в Ягелонський університет на
медичному факультеті (м. Краків), однак навчання не завершив, і медицини ніколи
не практикував.
• В часи навчання у Кракові він швидко
входить в поважне культурно-мистецьке життя. Дружить з Вацлавом Морачевським,
Станіславом Пшебишевським, Яном Каспровичем та Владиславом Орканом.
• Профінансував перші видання свого
гімназійного товариша Леся Мартовича, який потім теж став відомим письменником.
За кошти Стефаника були видані “Нечитальник” та “Лумера”.
• Стефаник одягався в найдорожчого
кравця в Кракові. Гроші на одяг пересилала мама таємно від свого чоловіка.
• Ніколи не одягав вишиванку.
• Дуже любив слухати пісні, особливо у
виконанні Соломії Крушельницької, проте сам доброго голосу не мав.
• Одружується з Ольгою Гаморак, дочкою
священика, посла до Галицького сейму. Шлюб Стефаник брав у Львові, у Соборі
Святого Юра, а вінчальними батьками були Іван Франко та Северин Данилович. У
шлюбі народилося троє синів: Семен, Кирило та Юрій.
• У сімейному житті письменник любив дисципліну
та порядок. В хаті була ідеальна чистота, коли всі збиралися за обід, завжди
була точна година, якщо сини запізнювалися, то Василь був дуже тим не
задоволений.
Про творчі доробки та життєвий шлях письменника читачі нашої шкільної бібліотеки можуть дізнатися з літературної викладки "В.Стефаник - велетень духу і лицар свободи", яка представлена увазі у бібліотеці.
Читайте Стефаника, читайте про Стефаника...
Дізнавайтесь
цікаве і пам'ятайте великого
і неповторного
майстра- новеліста
06.05.2021
ВЕЛИКОДНІ МОТИВИ
ВЕЛИКДЕНЬ - одне з найбільших і найшанованіших християнських свят. Для українців Великдень - це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво.
27.04.2021
КНИГА - ДРУГ НА ВСЕ ЖИТТЯ
Посвята першокласників у читачі
Уже багато років у нашій
шкільній бібліотеці існує добра традиція: учні першого класу проходять
театралізовану церемонію – «Посвяту в читачі».
Маленькі читачі активно
готувались до свята, набули чимало знань, вивчили правила поводження з книгою.
Але Королева Книг, Мальвіна, Буратіно та Баба-Яга повинні були все-таки
переконатися чи справді діти люблять читати, і чи добре вони знають казкових
героїв. Першокласники та гості свята відгадували загадки, шукали «господарів»
загублених речей казкових героїв, відповідали на запитання казкової вікторини,
розказували вірші, переглянули лялькову виставу про пригоду Книжки у казковому
лісі.
З усіма завданнями діти
справились успішно і королівським наказом Королеви Книг були урочисто прийняті
в Читачі книжкової скарбниці.
Діти урочисто пообіцяли бути гідними читачами, дотримуватися правил
користування бібліотекою, любити та поважати книгу.
Було весело, цікаво та емоційно. Посмішки, погляди
захоплення, вдумливі обличчя – все це зафіксовано на фото заходу.
Дякую за допомогу у
проведенні заходу активним читачам бібліотеки, учням 6-го класу. Дуже
сподіваюсь, що любов до Книги буде супроводжувати наших юних читачів усе життя.
24.04.2021
Пам'ятай про Чорнобиль...Думай про майбутнє...
Це слово назавжди увійшло в людську свідомість як символ глобальної екологічної катастрофи. Адже вибух на ЧАЕС зачепив багато людей, у тому числі півтора мільйона дітей, завдавши значної шкоди їх здоров’ю. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.
Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опроміненими. Навколо Чорнобильської АЕС забрудненими і непридатними для проживання залишилися 155 тисяч квадратних кілометрів територій, з них 52 тис кв. км – сільськогосподарські землі.
28.03.2021
Традиційно в кінці березня, кожен рік, для любителів та шанувальників книги в шкільній бібліотеці проходить Тиждень дитячого читання. В ці дні, у бібліотеці, для читачів проходять різні цікаві заходи: веселі конкурси, літературні вікторин, бібліотечні години, казкові турніри, ігри та розваги.
Ось і цього року з 22 по 29
березня, у бібліотеці пройшли: презентація фотовиставки «Калейдоскоп
бібліотечних справ», виставка-огляд «Світ книжковий – світ казковий», конкурс
ерудитів «Цікаві таємниці книжкової скарбниці», бібліотечна година «Розглянемо
книгу уважно», бібліочемпіонат «Що ми знаємо про книгу та бібліотеку?», казкова
зустріч «Завітала на поріг казка чарівна». Юні читачі не лише змагалися, а й
грали в цікаві ігри, розгадували кросворди, загадки, що підготувала для них
бібліотекар.
Найактивнішими учасниками щорічної
акції: «Читаємо від березня до березня» стали: Кривохижа Аліна, Берест Яна (2
кл.), Ловцька Валерія (3 кл.), Музиченко Ліза (4 кл.), Семенчук Діана, Бас
Альбіна (5 кл.), Гаврилова Саша, Шпилька Валерія (6 кл.). Усі вони є не лише
найактивнішими учасниками усіх конкурсів, вони – найкращі читачі, які
систематично відвідують бібліотеку та полюбляють читати різні
пригодницькі повісті, казкові оповіді, веселі віршики.
А ще вони малюють малюнки,
виготовляють різні поробки, із задоволенням приймають участь в організації та
проведенні майстер-класу з виготовлення закладок, саморобних книжечок та
дарують їх бібліотеці.
А попереду на юних читачів у
нашій бібліотеці чекає ще більше різних цікавих заходів. Ми завжди радо
зустрічаємо усіх охочих, хто бажає доторкнутись до цього чарівного та
безмежного світу під назвою «Книга».